نرم افزار طراحی لوگو

دسته: مقالات طراحی لوگو
بازدید: 874

 

 

نرم افزار طراحی لوگو

 

علائم تصویری اغلب به پیکتو گرام یا ایزو تایپ معروفند در واقع یک ایزو تایپ نام اختصاصی از دسته از علائم تصویری یا پیکتو گرام است. طراحی علائم تصویری توسط نرم افزارهای ویژه خود که اغلب آنها باید برداری باشند انجام می گیرد.

نرم افزار طراحی علائم و تصویرها و آرم ها به شما این امکان را می دهند تا اشکال را ساده یا خلاصه و ادغام کنید و یا آنها را به انحا مختلف رسم نمایید. در این نوع نرم افزارها، چنانچه مایل به وارد کردن تصویری از جای دیگر باشید نیز می توانید آن را ایمپورت یا وارد کرده اما نمی توانید کار چندانی روی آن انجام دهید.

نرم افزار طراحی آرم لوگو یا علائم تصویری باید برداری باشد زیرا هر چقدر تصویر در نرم افزارهای برداری کوچک یا بزرگ گردد کیفیت آن تغییر نمی کند. علائم تصویری و آرم ها از جمله تصاویری هستند که در هر سایزی مورد استفاده دارند و گاهی به اندازه یک هسته زرد آلو کوچک می شوند و روی مهر قرار می گیرند و گاهی اندازه یک قایق بزرگ می شوند و سر در یک برج چند طبقه جا می گیرند!

بنابراین باید توسط نرم افزاری طراحی شوند که با کوچک و بزرگ شدنش کیفیت آن تغییر نکند.

از جمله نرم افزارهای طراحی علائم تصویر و آرم ها، برنامه های کورل و ایلوستریتور است که به وسعت زیاد توسط طراحان گرافیک استفاده می شوند.